Чекаємо на ваші дзвінки!

Принцип роботи супутникових систем навігації ґрунтується на вимірі відстані від антени на об’єкті (координати якого необхідно отримати) до супутників, положення яких відоме з великою точністю. Таблиця положень усіх супутників називається альманахом. Кожен супутник передає у своєму сигналі весь альманах. Таким чином, знаючи відстані до кількох супутників системи, за допомогою звичайних геометричних побудов на основі альманаху можна обчислити положення об’єкта в просторі.

Розташування визначають шляхом вимірювання відстаней від точок з відомими координатами – супутників до необхідного об’єкта. Відстань обчислюється за часом затримки розповсюдження сигналу від посилки його супутником до прийому антени приймача GPS. GPS-приймач потрібно знати відстань до трьох супутників і час GPS системи для визначення тривимірних координат. Для визначення координат і висоти приймача використовуються сигнали щонайменше з чотирьох супутників.

Об’єкт (транспортний засіб чи людина, обрані для стеження) оснащується апаратурою, що складається з GPS-модуля визначення координат об’єкта і GSM-термінала зв’язку з сервером обробки інформації. Додатково у пристрої стеження міститься мікроконтролер, незалежна пам’ять та акумулятор. При монтажі пристрою до автомобіля додатково встановлюються цифрові входи-виходи, що інтегруються в електросистему. Так Ви зможете отримувати та обробляти інформацію від різних датчиків, а також активувати різні пристрої за допомогою персонального облікового запису.

GPS-приймач — радіоприймач для визначення географічних координат поточного розташування антени приймача, на основі даних про тимчасові затримки приходу радіосигналів, випромінюваних супутниками групи NAVSTAR. Максимальна точність вимірювання становить 3-5 метрів, а за наявності сигналу, що коригує, від наземної станції – до 1 мм (зазвичай 5-10мм) на 1 км відстані між станціями (диференціальний метод). Точність комерційних GPS-навігаторів становить від 150 метрів (у старих моделей за поганої видимості супутників) до 3 метрів (у нових моделей на відкритому місці). Крім того, при використанні систем WAAS/EGNOS/MSAS та місцевих систем передачі поправок точність може бути підвищена до 1-2 метрів по горизонталі.

Приймачі користувача

Крім власне широти, довготи та висоти такий GPS-приймач здатний повідомити:

  • точний час;
  • орієнтацію з боків світла (чи напрям швидкості при русі);
  • висоту над рівнем моря;
  • спрямування на точку з координатами, заданими користувачем;
  • поточну швидкість, пройдену відстань, середню швидкість;
  • поточне становище на електронній карті місцевості;
  • поточне положення щодо треку.

Трек – інформація про шлях переміщення – копіюється у файл, та передається (зокрема, через Інтернет) у базу даних сервера.

При використанні GPS-приставки інформація виводиться на КПК, стільниковий телефон або комп’ютер, до якого підключено цю приставку за допомогою навігаційного програмного забезпечення. Фізично з’єднання зазвичай здійснюється через послідовний порт (RS-232, USB, Bluetooth). Для зв’язку GPS-приймача з комп’ютером може використовуватися двійковий протокол виробника приймача (Garmin, Magellan та інші), при цьому абсолютна більшість приймачів GPS підтримують обмін інформацією за допомогою текстового протоколу NMEA.

Напищіть нам

Зв'яжіться з нами та дізнайтесь більше